Questo sito usa cookie per fornirti un'esperienza migliore. Proseguendo la navigazione accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra OK

Ambassadeur

 

Ambassadeur

Andrea Perugini is op 27 maart 1958 geboren te Mogadishu (Somaliё). Aan de Universiteit van Milaan studeerde hij op 19 november 1981 af in de Politieke Wetenschappen.
Op grond van de resultaten van een toelatingsexamen (concours) werd hij op 1 april 1983 benoemd tot Vrijwilliger in diplomatieke dienst. Van 5 april 1983 tot 1 december 1983 volgde hij de diplomatenopleiding bij het Istituto Diplomatico. Op 1 december 1983 kwam hij te werken voor het secretariaat van het Directoraat-Generaal Culturele Zaken, waarna hij op 2 december 1983 werd bevorderd tot Legatie-Secretaris. Op 22 maart 1984 volgde zijn aanstelling bij Directie I van het Directoraat-Generaal Culturele Zaken. Op 22 oktober 1985 werd hij benoemd tot Tweede Secretaris te Luanda, belast met handel. Op 1 oktober 1987 werd hij aldaar bevorderd tot Eerste Legatie-Secretaris. Op 1 april 1988 volgde zijn benoeming tot Eerste Secretaris voor handel op dezelfde post. Vanaf 18 januari 1989 was de heer Perugini Eerste Secretaris bij de Permanente Vertegenwoordiging van Italiё bij de Ontwapeningsconferentie te Genève. Op 1 mei 1993 werd hij benoemd tot Legatieraad. Vanaf 19 juli 1993 was de heer Perugini weer werkzaam in Rome bij het Directoraat-Generaal Politieke Zaken, Directie V. Van 2 december 1993 tot en met 1 december 1994 volgde hij de specialisatieopleiding aan het Diplomatiek Instituut te Rome, om vervolgens op 2 december 1994 terug te keren naar de Directie V van het Directoraat-Generaal Politieke Zaken. Op 1 augustus 1996 werd hij benoemd tot Handelsraad te Peking, waar hij op 1 januari 1999 werd bevorderd tot Ambassaderaad. Hierop volgde op 1 september 1999 zijn aanstelling op dezelfde post in de functie van Eerste Ambassaderaad voor handel. Op 18 augustus 2000 werd de heer Perugini benoemd tot Eerste Raad bij de Permanente Vertegenwoordiging van de OESO in Parijs. Vanaf 12 juli 2004 was hij weer werkzaam op het Ministerie te Rome, in de functie van Directeur van Directie I van het Directoraat-Generaal Europese Integratie. Op 2 januari 2005 werd hij bevorderd tot Gevolmachtigd Minister. Op 2 augustus 2006 kwam hij te werken voor de Directeur-Generaal Europese Integratie. Op 1 juli 2008 werd hij aangesteld als Ambassadeur in Hanoi. Vervolgens werkte hij vanaf 19 november 2010 voor de Directeur-Generaal Azië, Oceaniё, de Pacific en Antarctica. Op 16 december 2010 werd de heer Perugini benoemd tot Plaatsvervangend Directeur-Generaal Globalisering en tot Centraal Directeur voor Azië en Oceaniё.
Reserve Tweede-Luitenant Artillerie, 18 april 1978
In 2008 is heer Perugini verheven tot Ridder in de Orde van Verdienste van de Republiek Italiё.


9